Zadzwoń i dowiedz się więcej 888-372-425
Pluskwa domowa inaczej zwana pluskwą łóżkową jest bardzo uciążliwym owadem, występującym w miejscach, gdzie żyją ludzie. Ten niepozorny owad żywi się krwią ludzką, a także zwierząt ciepłokrwistych.
Najczęstsze objawy po ukąszeniach to swędzące i zaczerwienione ślady po ukąszeniach. Pozostawiają mały, zaczerwieniony bąbel. Nic zatem dziwnego, że pluskwa domowa łóżkowa nigdzie nie jest mile widziana. Pluskwy najczęściej gryzą nieowłosione i dobrze ukrwione miejsca. Ugryzienia pluskwy nie są odczuwalne, ponieważ podczas wysysania krwi, aplikuje ona substancję znieczulającą oraz rozrzedzającą. Zwykle żerują w porze nocnej. Ugryzienie pluskwy często mylone z ukąszeniami innych owadów, a nawet alergią skórną. Pluskwy mogą przenosić groźne choroby i bakterie, więc w razie występowania, trzeba się ich jak najszybciej pozbyć!
Pluskwy występują w naszym domu, zajmując wszelkie szczeliny. Można je spotkać w łóżkach i pościelach, ale często występują w innych miejscach takich jak choćby otwory w ścianach, listwy przypodłogowe, czy sama podłodze, pod tapetami i innych zakamarkach mieszkania, gdzie mogą przeżyć kilka miesięcy, nawet w przypadku braku żywiciela. Pluskwy domowe są małe. Dorosłe osobniki mają do 6 mm długości, więc można je zauważyć gołym okiem. Ciało pluskwy jest owalne, bez skrzydeł, ma kolor brunatny. Posiada trzy pary odnóży z niewielkimi haczykami, dzięki którym doskonale wspinają się. Posiada aparat kłująco - ssący, poprzez który przebija się przez skórę ofiary i wysysa z niej krew, przekazując do organizmu substancję znieczulającą. Napełniając się krwią człowieka, czy zwierzęcia, pluskiew zwiększa swój rozmiar, a jej ciało zmienia kolor na bardziej czerwony. W lokalizacji ofiar, owady wykorzystują czułki, którymi odbierają ciepło i zapach, dzięki temu bez problemu . Samice pluskwy domowej składają najczęściej od 250 do 500 jaj. Młode pluskwy osiągają dorosłość po około dwóch miesiącach. Owady te żerują pijąc krew co kilka dni, ale w przypadku braku pożywienia, mogą przetrwać nawet kilka miesięcy! Co więcej, potrafią zapaść w stan hibernacji, jeżeli przez 3 miesiące nie znajdą żywiciela. Pluskiew porusza się bardzo szybko, a przy tym będąc niezwykle odporną na uszkodzenia.
Te małe i niezwykle uciążliwe owady mogą żyć dosłownie wszędzie. Uważa się, że pluskwy biorą się z brudu. Nic bardziej mylnego. Ich obecność w żaden sposób nie jest związana z brakiem czystości. Sami możemy sprowadzić je do domu np. ze środka transportu, innego domu, czy z hotelu. Zdarza się, że są przenoszone na odzieży, więc wskazane jest częste pranie ubrań. Przenosić się mogą także poprzez inne osoby, które nawet nie muszą być świadome problemu. Pluskiew możemy sprowadzić pod swój dach nawet z pracy, czy każdego innego miejsca. Duży problem występuje szczególnie w dużych aglomeracjach. Tam obecność pluskwy określane jest nawet mianem plagi. W sytuacji, kiedy owady pojawią się w jednym mieszkaniu istnieje duże prawdopodobieństwo, że bardzo szybko opanują cały blok, a nawet osiedle.
Najważniejszym czynnikiem, który powinien nam dać sygnał, są ugryzienia. Po ukąszeniach pluskiew najprościej zidentyfikować ich obecność. Jeśli istnieją przesłanki, że w mieszkaniu pojawiły się pluskwy, należy szukać oznak, które potwierdzą przypuszczenia. Trzeba dokładnie sprawdzić łóżka i materace szczególnie wzdłuż szwów, a także inne meble tapicerowane jak fotele, krzesła sofy, kanapy itp. Dokładnie przyjrzeć się trzeba także wszelkim zakamarkom, zagięciom, fałdom, łączniom. Można wspomóc się latarką. Powinno się wypatrywać jajek (małe, jasne kropki), młodych osobników, które są jaśniej ubarwione, przez co łatwiej je wypatrzeć, ale również starszych osobników. Odchodami pluskwy jest przetrawiona krew, a ta ma postać czerwonych plamek widocznych na materacu, czy prześcieradle. Owad ten lubi również wszelkiego rodzaju szpary i zakamarki w okolicy łóżka, zasadne zatem będzie przyjrzenie stelaży, szczelin w listwach przypodłogowych i w podłodze oraz innym newralgicznym miejscom. W związku z tym, że pluskwa żeruje bezpośrednio na organizmie człowieka, znajdzie się tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Łazienka, czy kuchnia nie musi nosić śladów jej występowania.
W przypadku występowania pluskiew, należy działać szybko i skutecznie. Zwalczanie pluskiew domowych jest bardzo trudne bez pomocy specjalistycznej firmy i domowe sposoby zwalczania pluskiew rzadko okazują się być skuteczne. W związku z tym szanse na pozbycie się ich na własną rękę jest praktycznie niemożliwe. Oprócz wezwania pomocy - 888 372 425 - należy wykonać kilka niezbędnych czynności, co pomoże zwalczyć pluskwy raz na zawsze. Należy często wyprać (najlepiej wszystkie) ubrania i inne materiałowe rzeczy jak prześcieradła, pościel, narzuty, dywany. Kilka razy dokładnie odkurzyć i posprzątać całe mieszkanie. Przy użyciu ogólnie dostępnych środków chemicznych do walki z pluskwami, spryskać gniazda owadów i miejsca, w których mogą występować. Resztę zadań powierzyć trzeba profesjonalistom. Przedstawiciel naszej formy określi, która metoda będzie właściwa. Najczęściej stosowane jest zamgławianie ulv przy użyciu zimnej mgły. Można zastosować również wysoką temperaturę (60 stopni celsjusza), jednak wygrzewanie mieszkania może być ryzykowne ze względu na pozostawione w nim sprzęty RTV i inne. Dobrą metodą jest ogrzewanie miejscowe parą wodną. W niektórych przypadkach wskazany jest suchy lód. Posiadamy doświadczenie i skuteczne środki do całkowitego wyeliminowania pluskwy z mieszkania. Dzięki skorzystaniu z naszych usług możesz pozbyć się pluskiew ze swojego otoczenia.